Ako už všetci veľmi dobre vieme. Je veľmi dôležité, aby sme sa v našom oblečení cítili pohodlne. Vôbec netreba zanedbávať ani spodné prádlo. Často krát sa môže vyskytovať, že ženu podprsenka tlačí a dráždi jej pokožku. Práve výber vhodnej podprsenky tento problém rieši veľmi jednoducho.

Základné využitie športových podprseniek je pravdaže na šport kde patrí aj cvičenie, no ženy ich čoraz viac používajú aj bežne kvôli pohodlnosti.

Dnes už veľa žien obľubuje športové podprsenky, ktoré chránia ich prsia pri záťaži a aj tak celkovo. Držia prsia zafixované a preto sú športové podprsenky prospešnejšie aj z ohľadu zdravia. Práve to,že sú prsia zafixované zaručuje väčšiu ochranu pred neskoršími bolesťami a problémami ako sú: bolesti pŕs a šije,uvoľnenie prsného väziva a následná deformácia,teda zmena tvaru poprsia.

Základnou funkciou športových podprseniek je absorbovať pot a spevniť prsia no ženy ich milujú aj preto, že sú priedušné a pohodlné.

Pri vyberaní športovej podprsenky treba dbať nato, aby vám podprsenka dokonalo sedela. Iba podprsenka, ktorá vám veľkosťou naozaj sedí bude pre váspohodlná. Pri jej skúšaní sa môžete aj nahnúť do predu, či trochu hýbať rukami, aby ste si boli celkom istá, že je podprsenka vhodná pre vás. Dôležité je aj to z akej látky je vyrobená a určite si treba všímať aj tento ukazovateľ.

Čo sa týka nejakého rozdelenia športových podprseniek, poznáme kompresnénekompresné športové podprsenky.

Kompresné športové podprsenky

Kompresné športové podprsenky pripomínajú tielko. Pritláčajú prsia k telu a tým ich fixujú.

Nekompresné športové podprsenky

Narozdiel od kompresných, nekompresné športové podprsenky oddeľujú prsia od seba a prsia sú chránené košíčkami. Nekompresný typ podprsenky najčastejšie využívajú ženy s väčším poprsím.

 


Prezrite si >> Katalóg športových podprseniek