Podkolienky sa nehodia len k školským uniformám. Stačí trocha predstavivosti alebo inšpirácie a je možné vykúzliť dokonale štýlový a jedinečný outfit, ktorého súčasťou budú podkolienky alebo nadkolienky. Sú ideálne na prechodné obdobie. Určite si zaslúžia svoje miesto vo vašom šatníku.

Kedy ich nosiť?

Podkolienky a nadkolienky sú navyše aj teplé a zahrejú, preto sa skvele hodia aj do chladnejšieho počasia. Poskytnú vám trocha tepla keď je vonku chladno na sukňu, no vy si nemôžete pomôcť. Preto sú nadmieru praktické najme na jeseň a začiatkom jari. Hodia sa ale aj v letných mesiacoch, keď sa nečakane ochladí a nemusíte nutne hneď siahať po rifliach.

V obchodoch máme na výber z nespočetne veľa vzorov a farieb, takže určite je z čoho vyberať. Okrem toho máme na výber aj z rôznych materiálov, môžeme si vybrať ľahké a zvodné priesvitné kúsky alebo aj teplé vlnené.

K čomu sa hodia?

Podkolienkynadkolienky sa dajú výborne kombinovať so sukňou, šatami, svetrom,  krátkymi nohavicami a podobne. Nesmú však podkolienky či nadkolienky zakrývať, v opačnom prípade by vôbec nevynikli. Jednou z možností je obliecť si nadkolienky na tenšie pančuchy k šatám či sukni. Ďalšia vrstva dodáva nohám mimoriadne teplo a vyzerá to dobre. Možností je ale ešte viac.

Čo sa týka topánok, pokojne môžete zvoliť tenisky, polčižmy či členkové topánky, ale aj lodičky. Možno si k nich obuť aj čižmy, ale treba zvyšok vhodne skombinovať, aby to nepôsobilo nepekne a rušivo.

 

 


Prezrite si >> Katalóg podkolienok a nadkolienok